מתי מבצעים MRI לאבחון סרטן המעי הגס?

סרטן המעי הגס הוא אחד מהסוגים הנפוצים והמסוכנים ביותר של מחלת הסרטן. מכיוון, שבשלבים הראשוניים של המחלה לא ניתן לחוש בתסמינים, קיימת חשיבות גבוהה עבור אנשים אשר נמצאים באוכלוסיית הסיכון לבצע בדיקות שונות אשר ייעודן לאתר את המחלה בשלביה המוקדמים.

אחת מהדרכים אשר ייעודן לאבחן סרטן המעי הגס היא בדיקת
MRI - Magnetic Resonance Imaging בכוחה של הבדיקה לספק תמונות מפורטות במיוחד של רקמות שונות בגוף.

.

כיצד מתבצעת בדיקת MRI?
מכשיר ה-MRI  הינו מכשיר מתקדם וחדשני, אשר עושה שימוש במגנטים חזקים במיוחד. המכשיר לא עושה שימוש בקרינה, אך למרות זאת בכוחו לאפשר הגעה לתמונה מדויקת ואיכותית במיוחד ובך לאפשר זיהוי של פוליפים וגידולים קטנים במיוחד בחלחולת.

בטרם הבדיקה יוזרק למטופל חומר מיוחד אשר יאפשר לראות את פרטי הבדיקה בצורה טובה יותר – לעיתים ישנן הנחיות שונות אשר יינתנו על ידי הרופא בטרם הבדיקה כמו לדוגמא צום של מספר שעות, קיימת חשיבות גבוהה שהנבדק ימלא אחר ההוראות לצורך יעילות הבדיקה. הבדיקה יכולה להמשך גם כשעה, כאשר במהלכה הנבדק צריך לשכב בתוך מקום צר יחסית – מטופלים אשר סובלים מקלסטרופוביה יידרשו במקרים מסוימים לנטול כדורי הרגעה בטרם הבדיקה על מנת להקל על תחושת הלחץ.
הבדיקה נחשבת כבדיקה פחות נעימה הן בגלל המכשיר הצר והן בגלל רעשים הנשמעים במהלכה - אך כאמור, בכוחה לאפשר קבלת הדמיה מדויקת במיוחד.

מתי מבצעים
MRI?
ייעודה העיקרי של בדיקת
MRI היא איתור סרטן החלחולת. יחד עם זאת במקרים בהם לא ניתן לבצע במטופל בדיקת קולונוסקופיה בגין סיבות כאלו ואחרות, נעשה שימוש בבדיקה זאת גם לצורך אבחון סרטן המעי הגס – בין היתר אנשים הסובלים מנושא של קרישת דם אשר אינה מאוזנת. אנשים אשר נוטלים תרופות מסוימות בגינן לא ניתן לבצע בדיקות אחרות.
 אנשים אשר סובלים מאלרגיה לעוד וישנם עוד מקרים נוספים בגינם הרופאים יחליטו להפנות את המטופלים לבדיקת
MRI לצורך אבחון סרטן המעי הגס.
כאן חשוב לציין שמדובר בבדיקה שהינה יקרה במיוחד וברוב המקרים התור לבדיקה יהיה ארוך יחסית.

 

**קונסול ניטור של ג'ומלה**

**Session**

**מידע פרופיל**

**שימוש בזיכרון**

**שאליתות בסיס נתונים**

**Parsing errors in language files**

**Language Files Loaded**

**מחרוזות לא מתורגמות**