בדיקת MRI פרטית לילדים

במקרים רבים אנשים מבוגרים מעדיפים לוותר על בדיקת MRI פרטית ולנסות לעבור בדיקת MRI במסגרת הרפואה הציבורית, על אף התורים הארוכים ועל אף שבמקרים מסוימים קופות החולים מנסות לחסוך, ולשלוח חולים או אנשים המתלוננים על כאבים לבדיקת CT ולא לבדיקת MRI. כשמדובר בילדים, התורים לבדיקת MRI אפילו ארוכים יותר, ובשל הרגישות הגבוהה של ההורים למצוקת ילדיהם, במקרים רבים הם פונים – ובצדק – אל הפיתרון האמנם יקר, אבל מציל הנפשות, בדיקת MRI פרטית.

בדיקת MRI היא הבדיקה האיכותית ביותר שמציע נכון לעכשיו המדע, ואין חולק על כך שהיא מספקת את התמונה המלאה ביותר, כמו גם את רמת הדיוק הגבוהה ביותר – וכל זאת ללא שום קרינה. בדיקת MRI פרטית היא הדרך המהירה ביותר לעבור בדיקת MRI, בפרט עבור ילדים.
לצורך בדיקת MRI פרטית או לא, על הנבדק לשכב ללא תנועה כחצי שעה. זוהי משימה לא פשוטה עבור כולנו, אבל עבור ילדים, ובפרט אלה הקטנים יחסית, מדובר במשימה בלתי אפשרית ועל כן ילדים עוברים בדיקת MRI בהרדמה. מסיבה זו, ילדים שנזקקים לבדיקת MRI נאלצים להמתין בתורים נפרדים, ארוכים יותר, שכן גם ישנו מחסור במכשירי MRI וגם אין מספיק רופאים מרדימים. זאת ועוד: בעבר פורסמו לא מעט מקרים שבהם קופות החולים סירבו לשלוח ילדים לבדיקות MRI אולי מתוך חשד, שמא תלונות הילדים אינן אמינות מספיק, ואולי מסיבות בלתי ברורות אחרות. אמנם גם בדיקות CT מספקות תמונת מצב איכותית של גוף האדם, אולם בדיקה זו כרוכה בספיגת קרינה מייננת – ואין שום סיבה שילדים קטנים יספגו קרינה מזיקה, והנה לכם סיבה נוספת מדוע הורים רבים פונים בסופו של דבר אל האופציה של בדיקת MRI פרטית עבור ילדיהם.

בדיקת MRI פרטית לילדים, כמו כל בדיקת MRI למעשה, מבוססת על הכנסת הנבדק לשדה מגנטי עוצמתי, ושידור גלי רדיו הגורמים לאטומי המימן בגוף הנבדק לנוע. תנועת אטומים אלה מתועדת, ובסופו של דבר מתורגמת לממצאי בדיקת ה-MRI ולתמונת מצב מדויקת להפליא של האיבר הנבדק.

בדיקת MRI פרטית לילדים מתבצעת כאמור ברוב המקרים תחת הרדמה מלאה, שכן כל תזוזה בתוך מכשיר ה-MRI משבשת את הדיוק של התוצאות, ורוב הילדים לא יצליחו שלא לזוז כלל במשך חצי שעה. יחד עם זאת, ילדים גדולים שמסוגלים לשכב ללא תנועה יעברו את הבדיקה ללא הרדמה. בדיקת MRI פרטית לילדים שמה דגש רב על הפחתת אי הנוחות של הילדים, ועל יצירת אווירה נעימה ככל האפשר על מנת להפחית את המתח הכרוך בבדיקה. כל ילד נכנס לחדר שבו מתבצעת הבדיקה עם מלווה (אם רצונו בכך, כמובן) שיכול לשוחח איתו (במקרים שבהם הבדיקה לא מתבצעת תוך הרדמה) ובאופן כללי לנסוך עליו רגיעה ושלווה, ולסייע לו לעבור את הבדיקה הכה נחוצה בצורה הטובה ביותר.

**קונסול ניטור של ג'ומלה**

**Session**

**מידע פרופיל**

**שימוש בזיכרון**

**שאליתות בסיס נתונים**

**Parsing errors in language files**

**Language Files Loaded**

**מחרוזות לא מתורגמות**