MRI פרטי

 MRIפרטי 

בדיקת MRI פרטית הינה הבדיקה המתקדמת ביותר הקיימת כיום והמדויקת ביותר שישנה - ובפרט בזכות פענוח פרטי ע"י רדיולוג מומחה מנוסה במיוחד.

מהי בדיקת MRI?

דימות בתהודה מגנטית (המונח שראשי התיבות שלו באנגלית הם MRI) הוא דרך משוכללת להפליא לספק לרופא המטפל תמונה מקיפה, מפורטת, עדכנית ובעיקר מדויקת לחלוטין של הנעשה בתוך גופנו.

מכשיר ה-MRI פותח בשנות השבעים של המאה העשרים, ומאז בלא מעט מקרים הציל חיים בזכות האפשרות לבצע אבחון נכון שיוביל לטיפול מיטבי.

mri פרטי הוא הדרך המומלצת למיצוי יתרונות המכשיר המתקדם, וזאת בזכות שני מאפיינים ייחודיים: פענוח באיכות הגבוהה ביותר שיש, ומהירות.


היתרונות של MRI פרטי


לאופציה של MRI פרטי ישנם כאמור שני יתרונות ייחודיים: קבלת התשובות במהירות, כך שניתן להתחיל בטיפול ללא שום דחייה או שיהוי; וצמצום הסיכון שתתרחש טעות כלשהי בפענוח (ועל כן גם הטיפול לא יהיה זה המתאים ביותר).

חשוב לציין כי האיכות של בדיקת MRI פרטית באה לידי ביטוי כבר מתחילת התהליך: הרדיולוג או הרדיולוגית שמעניקים את השירות החשוב מספקים לפציינטים הסבר מפורט לגבי הבדיקה וכיצד יש להיערך אליה, ומפנה אותם לבדיקה הנחוצה (ישנם סוגים רבים של בדיקות MRI, בהתאם לממצאים שאותם מחפשים או מנסים לשלול את קיומם).

הדימות עצמו מתבצע במרכז רפואי אשר הצטייד במכשיר MRI - למרבה הצער מספרם של המרכזים הרפואיים בארץ אשר מציעים בדיקה זו הינו נמוך למדי ואינו עומד בסטנדרטים של המדינות המפותחות.

הבדיקה עצמה נמשכת זמן קצר יחסית, וכדאי לדעת כי בימינו קיימים מכשירי MRI מתקדמים שהושם בהם דגש רב על הפיכת השהות בהם ליותר נוחה ופחות מלחיצה. בדרך כלל השהות בתוך המכשיר נמשכת בין 30 ל-60 דקות, לעתים יש לשתות מים המכילים חומר ניגוד שמשפר את איכות הצילומים (או לחילופין לקבל חומר זה בזריקה) וברוב המקרים החזרה לשגרה בתום הבדיקה הינה מידית.

רדיולוג מומחה = העיניים של הרופא


את הבדיקה עצמה מבצע טכנאי שהוסמך לתפעול מכשירי MRI, ולמעשה השלב הקריטי בבדיקה הוא הפענוח.

גם מכשיר האמ.אר.איי המתקדם ביותר לא מספק לרופא המטפל תמונת מצב מהימנה אודות מצבו של הפציינט - מי שעושה זאת הוא הרדיולוג אשר מפענח את הצילומים שמנפיקה המכונה הממוחשבת, ובצומת קריטית זו בתהליך באים לידי ביטוי הניסיון והמיומנות של איש המקצוע המפענח.

לנוכח החשיבות העצומה של הפענוח המדויק לגמרי, מבלי לפספס אף ניואנס ולו קל שבקלים, רדיולוגים הם רופאים אשר עוברים התמחויות ארוכות ומורכבות, כולל תתי התמחויות בנושאים ספציפיים, ובאופן כללי לא מפסיקים ללמוד ולהתפתח לכל אורך הקריירה שלהם. ההבדל בין רדיולוג שהוא "רק" טוב ואולי אפילו טוב מאוד לבין רדיולוג מהשורה הראשונה עשוי להיות קריטי - וזהו למעשה היתרון העיקרי של MRI פרטי, שכן במסגרתו מובטח לכם הפענוח המקצועי ביותר והמדויק ביותר, כזה שיעניק לרופא המטפל תמונה מלאה ומידע חיוני כך שיוכל לקבל החלטות נכונות.

איך מונעת בדיקת MRI פרטית מצבים מסוכנים?

בזכות המקצועיות הגבוהה במיוחד של הרדיולוג ואיכות הפענוח, מונעת בדיקת MRI פרטית שני מצבים מסוכנים:

* פספוס של ממצאים המעידים על קיומה של מחלה, ועל כן היא לא תטופל.

* זיהוי שגוי של מחלה שכלל אינה קיימת, ועל כן הפציינט ייאלץ לעבור טיפול מורכב, שכרוך בלא מעט תופעות לוואי, למרות שהוא בעצם בריא.

 

בנוסף כשבוחרים באופציה של MRI פרטי הפענוח מתבצע במהירות - תוך 24 שעות במקום תוך שבוע עד שבועיים כמקובל. גם למהירות עשוי להיות תפקיד מכריע בטיפול בפציינט, שכן ישנם מצבים רפואיים שבהם כל דחייה בתחילת הטיפול גורמת להחמרת המחלה ומקשה על המאבק בה.

**קונסול ניטור של ג'ומלה**

**Session**

**מידע פרופיל**

**שימוש בזיכרון**

**שאליתות בסיס נתונים**

**Parsing errors in language files**

**Language Files Loaded**

**מחרוזות לא מתורגמות**