מידע כללי וחשוב לגבי בדיקת MRI

MRI (ראשי תיבות של Magnetic Resonance Imaging) נחשבת לבדיקה המתקדמת ביותר והמדויקת ביותר שקיימת כיום. בדיקת MRI מאפשרת לקבל תמונת מצב מפורטת להפליא ומדויקת לחלוטין של איברים פנימיים שונים, וזאת באופן לא פולשני ועל סמך שילוב בין קרני רדיו לבין שדה מגנטי ומבלי שהנבדקים יהיו חשופים לקרינה מסוכנת (כך שזהו אמצעי הדימות המומלץ עבור ילדים ונשים בהריון).

 

בדיקות MRI מתבצעות עבור מגוון רחב של מצבים רפואיים, ובהם חשד לפריצת דיסק, חשד לפגיעה או מחלב באחד מאיברי הבטן ובפרט הלבלב, המעי הגס, הכליות והכבד, לקראת ניתוח אורתופדי, כשישנו חשד לסרטן מסוגים שונים או כדי להעריך התפתחות מחלת סרטן שכבר אובחנה, כדי לאבחן במדויק את מצבו של המוח ובפרט אם ישנו חשד לגידול או לאי תקינות כלי דם ועוד.

בדיקת MRI מתבצעת בתוך מכשיר MRI - המכשיר הינו חלל סגור (לא אטום) והנבדקים שוכבים על מיטה בזמן שהמכשיר סורק את האיברים הפנימיים שנדרשת לגביהם תמונת מצב. לאורך כל מהלך הבדיקה הנבדקים נמצאים בקשר רציף עם איש המקצוע שמפעיל את ה-MRI, ועבור החוששים מפני שהות במקומות סגורים או שחשים לחץ מכל סיבה אחרת ניתן להשתמש באמצעי הרגעה.

בדיקות MRI נמשכות בין 30 דקות לשעה, בהתאם להיקף הסריקה הנדרשת. חשוב מאוד להקפיד על שכיבה ללא תזוזה, וברגעים מסוימים גם לעצור את הנשימה, וזאת כדי להבטיח תוצאות מדויקות. לאחר תום הבדיקה ניתן לחזור מידית לשגרה (אלא אם כן נעשה שימוש באמצעי הרגעה וטשטוש). פענוח MRI הוא מיומנות מיוחדת, ועל כן חשוב לוודא שהמלאכה הרגישה הופקדה בידיים מקצועיות ומנוסות במיוחד.

מהי בדיקת אמ אר איי?

**קונסול ניטור של ג'ומלה**

**Session**

**מידע פרופיל**

**שימוש בזיכרון**

**שאליתות בסיס נתונים**

**Parsing errors in language files**

**Language Files Loaded**

**מחרוזות לא מתורגמות**