מכון MRI

מכון MRI הוא אחד המקומות שבהם הטכנולוגיות הרפואיות המשוכללות באות לידי ביטוי באופן המובהק ביותר. בדיקות ה-MRI אשר מתבצעות במכון שכזה הן אמצעי הדימות המתקדם ביותר הקיים בימינו, ובזכותן יכול הרופא המטפל לדעת בדיוק מהו מצבו של האיבר הפנימי או האיברים הפנימיים שלגביהם ישנו חשש שמא יש בהם בעיה מסוימת, להבין מהו היקף הבעיה ובהתאם לקבוע את תוכנית הטיפולים האופטימלית בכל מקרה ומקרה.

 

בכל מכון שכזה מתבצעים סוגים רבים של בדיקות MRI. הנפוצות ביותר הן MRI מוח, MRI עמוד שדרה, MRI בטן, MRI ריאות, MRI כלי דם, MRI חזה/ריאות ו-MRI אגן. בנוסף ניתן באמצעות מכשיר ה-MRI, ששמו הוא ראשי תיבות של המונח המדעי Magnetic Resonance Imaging (דימות בתהודה מגנטית), לאבחן את מצבם של איברים רבים אחרים ובהם הברכיים, הירכיים, הכתפיים, הקרסול, הכבד, הלבלב, הטחול, המעיים, איברי המין, ארובות העיניים והצוואר. כמו כן ניתן לאבחן את מצבו של עובר ברחם אמו באמצעות בדיקה מתקדמת זו.

חשוב להדגיש כי בדיקת MRI לא כרוכה בחשיפה לקרינה שעלולה להיות מסוכנת, ושהיא לא גורמת לכאב. בחלק מהמקרים לקראת הבדיקה ניתן לנבדקים חומר ניגוד מיוחד בשם גדוליניום שמסייע להפוך את הממצאים של המכשיר לברורים יותר ונוחים יותר לפענוח.

קשר רציף עם הנבדקים

מטופלים אשר נשלחים אל מכון MRI הם כאלה שהמצב הרפואי שלהם מורכב ורגיש במיוחד. בהתאם אמונים אנשי הצוות של המכון על התנהלות הולמת עם כל נבדק וכל נבדקת, על מתן אינפורמציה מלאה לקראת הבדיקה כדי שההיערכות אליה תהיה קלה ככל האפשר וכן על קשר רציף גם כשהנבדקים שוהים בתוך המכשיר עצמו - האפשרות לתקשר עם הטכנאי שמפעיל את ה-MRI מפוגגת את הלחץ שיוצרת השהות בתוך החלל הסגור ואת המתח הכרוך בבדיקה.

למידע על MRI פרטי

**קונסול ניטור של ג'ומלה**

**Session**

**מידע פרופיל**

**שימוש בזיכרון**

**שאליתות בסיס נתונים**

**Parsing errors in language files**

**Language Files Loaded**

**מחרוזות לא מתורגמות**