בדיקת CT חזה ובדיקת CT ריאות

ה-CT - שפותח כבר ב-1972 ע"י חוקר בריטי בשם גודפרי האונספילד (שזכה על כך בפרס נובל) - הוא אחד המכשירים החשובים ביותר בשימוש הרפואה כיום. בזכותו ניתן לבצע אבחונים מדויקים ומהירים בשלל מצבים רפואיים, כולל כאלה רגישים ומוכבים מטבעם, ולעזור לאינספור בני אדם להגיע לבריאות מיטבית. אחת הבדיקות החשובות המתבצעות באמצעות מכשירים אלה, שהשתכללו במידה ניכרת בשנים האחרונות, היא CT חזה. בדיקת CT חזה, שנקראת גם CT ריאות (שכן איבר חשוב זה הוא חלק מבית החזה ובמקרים רבים הוא הסיבה למעבר הבדיקה), מומלצת בעיקר ככלי לאבחון מוקדם של סרטן הריאה, להערכת התפקוד של כלי הדם הכליליים שבלב, לאיתור תסחיפים ריאתיים (מצב שעלול להוביל לסכנת חיים) ולאבחון מחלות נוספות באזור זה.

**המשך קריאה: **בדיקת CT חזה ובדיקת CT ריאות

פענוח בדיקות MRI מוח לילדים

המוח הוא לא רק האיבר החשוב ביותר עבור כל אדם בכל גיל אלא גם אחד האזורים בגוף עם המבנים המורכבים והעדינים ביותר. בהתאם פענוח MRI מוח מחייב מיומנות גבוהה במיוחד, שהרי כל ניואנס שיפוספס עלול להוביל לטעות גורלית באבחון. כשהנבדקים הם ילדים תשומת הלב לכל פרט חייבת להיות אפילו עוד יותר מרבית, שכן בגילאים הצעירים המוח עדיין קטן יחסית והמבנים האנטומיים בתוכו עשויים להיות זעירים. מומלץ בחום להפקיד את מלאכת הפענוח בידיים מקצועיות במיוחד של נוירו-רדיולוגית בכירה.

**המשך קריאה: **פענוח בדיקות MRI מוח לילדים

כיצד להתכונן לבדיקת CT

בדיקת CT היא בדיקת הדמיה נפוצה מאוד בזכות היותה מדויקת מאוד, המהירות שבה היא מתבצעת (נמשכת מספר דקות בלבד) והעלות הנמוכה שלה. מדי יום מתבצעות בדיקות CT רבות מאוד מכל הסוגים - CT ראש, CT עמוד שדרה, CT בטן, CT ריאות ועוד - וכדאי לדעת כיצד יש להתכונן לדימות במכשיר זה.

**המשך קריאה: ** כיצד להתכונן לבדיקת CT

למה משמשת בדיקת CT ריאות? עם וללא חומר ניגוד

מכשיר ה-CT הוא אמצעי דימות משוכלל להפליא שמצליח לספק תוצאות מפורטות ומדויקות של פנים הגוף תוך פרק זמן קצר במיוחד. בהתאם נעשה במכשיר זה שימוש למגוון רחב של מטרות, ואחת מהן היא אבחון סרטן הריאות.

**המשך קריאה: **למה משמשת בדיקת CT ריאות? עם וללא חומר ניגוד

מידע כללי וחשוב לגבי בדיקת MRI

MRI (ראשי תיבות של Magnetic Resonance Imaging) נחשבת לבדיקה המתקדמת ביותר והמדויקת ביותר שקיימת כיום. בדיקת MRI מאפשרת לקבל תמונת מצב מפורטת להפליא ומדויקת לחלוטין של איברים פנימיים שונים, וזאת באופן לא פולשני ועל סמך שילוב בין קרני רדיו לבין שדה מגנטי ומבלי שהנבדקים יהיו חשופים לקרינה מסוכנת (כך שזהו אמצעי הדימות המומלץ עבור ילדים ונשים בהריון).

**המשך קריאה: **מידע כללי וחשוב לגבי בדיקת MRI

**קונסול ניטור של ג'ומלה**

**Session**

**מידע פרופיל**

**שימוש בזיכרון**

**שאליתות בסיס נתונים**

**Parsing errors in language files**

**Language Files Loaded**

**מחרוזות לא מתורגמות**