למה משמשת בדיקת CT ריאות? עם וללא חומר ניגוד

מכשיר ה-CT הוא אמצעי דימות משוכלל להפליא שמצליח לספק תוצאות מפורטות ומדויקות של פנים הגוף תוך פרק זמן קצר במיוחד. בהתאם נעשה במכשיר זה שימוש למגוון רחב של מטרות, ואחת מהן היא אבחון סרטן הריאות.

**המשך קריאה: **למה משמשת בדיקת CT ריאות? עם וללא חומר ניגוד

כיצד להתכונן לבדיקת CT

בדיקת CT היא בדיקת הדמיה נפוצה מאוד בזכות היותה מדויקת מאוד, המהירות שבה היא מתבצעת (נמשכת מספר דקות בלבד) והעלות הנמוכה שלה. מדי יום מתבצעות בדיקות CT רבות מאוד מכל הסוגים - CT ראש, CT עמוד שדרה, CT בטן, CT ריאות ועוד - וכדאי לדעת כיצד יש להתכונן לדימות במכשיר זה.

**המשך קריאה: ** כיצד להתכונן לבדיקת CT

מכון MRI

מכון MRI הוא אחד המקומות שבהם הטכנולוגיות הרפואיות המשוכללות באות לידי ביטוי באופן המובהק ביותר. בדיקות ה-MRI אשר מתבצעות במכון שכזה הן אמצעי הדימות המתקדם ביותר הקיים בימינו, ובזכותן יכול הרופא המטפל לדעת בדיוק מהו מצבו של האיבר הפנימי או האיברים הפנימיים שלגביהם ישנו חשש שמא יש בהם בעיה מסוימת, להבין מהו היקף הבעיה ובהתאם לקבוע את תוכנית הטיפולים האופטימלית בכל מקרה ומקרה.

**המשך קריאה: **מכון MRI

מידע כללי וחשוב לגבי בדיקת MRI

MRI (ראשי תיבות של Magnetic Resonance Imaging) נחשבת לבדיקה המתקדמת ביותר והמדויקת ביותר שקיימת כיום. בדיקת MRI מאפשרת לקבל תמונת מצב מפורטת להפליא ומדויקת לחלוטין של איברים פנימיים שונים, וזאת באופן לא פולשני ועל סמך שילוב בין קרני רדיו לבין שדה מגנטי ומבלי שהנבדקים יהיו חשופים לקרינה מסוכנת (כך שזהו אמצעי הדימות המומלץ עבור ילדים ונשים בהריון).

**המשך קריאה: **מידע כללי וחשוב לגבי בדיקת MRI

מקרים המצריכים בדיקת CT עמוד שדרה

עמוד השדרה הוא אחד האיברים החשובים ביותר בגוף האדם. הוא מורכב מעמוד השדרה הצווארי אשר מאפשר את הזזת הראש לצדדים, מעמוד השדרה החזי שבין השאר מאפשר לנו להתמתח ומעמוד השדרה המותני שנושא את כל פלג הגוף העליון. בתוך עמוד השדרה עובר חוט השדרה שמהווה חלק מרכזי ממערכת העצבים המרכזית, שלמעשה אחראית על מרבית התפקודים שלנו. בהתאם, כשישנו חשש לפגיעה בעמוד השדרה, נדרשת בדיקה מדויקת במיוחד - CT.

**המשך קריאה: **מקרים המצריכים בדיקת CT עמוד שדרה

**קונסול ניטור של ג'ומלה**

**Session**

**מידע פרופיל**

**שימוש בזיכרון**

**שאליתות בסיס נתונים**

**Parsing errors in language files**

**Language Files Loaded**

**מחרוזות לא מתורגמות**